Історія сучасних кредитних спілок починається з 1852 рокуі, коли Франц Герман Шульце Деліч об’єднав досвід від двох проектів з Елінбурга і Деліча в Німеччині у першу в світі кредитну спілку. Він розвинув дуже успішну міську систему кредитних спілок.

У 1864 році Фрідріх Вільгельм Райффайзен заснував першу сільську кредитну спілку в Німеччині. Його «кредитова кооператива» для сільських жителів, відома у всьому світі як «райффайзенка», несла фінансову допомогу незаможнім селянам-фермерам, яких тоді немилосердно використовували лихварі.

Так розпочався кооперативно-кредитовий рух, який перенісся до Австрії у 1851, а згодом захопив Італію, Францію, Англію та інші країни. Ім’я Райффайзен досі використовує Райффайзенбанк, найбільша банківська група в Австрії (з філіями по всій Центральній і Східній Європи), Rabobank (Нідерланди) і однойменна спільнота сільськогосподарських кредитних спілок в Німеччині (Сf. Volksbanken унд Raiffeisenbanken).

Вперше кредитні спілки в Україні з’явились ще наприкінці ХІХ ст. у 1867 році на Полтавщині. А в 1919 році на українських землях налічувалось вже 3300 кредитних спілок. В Галичині перше кредитове товариство під назвою «Віра» заснував Теофіл Кормош у 1894 в місті Перемишль.

 В незалежній Україні кредитні спілки відновили свою роботу в 1992 році. Указом Президента було затверджено «Тимчасове положення про кредитні спілки», яким кредитні спілки відносилися до громадських організацій, які надавали фінансові послуги. Відновлення кредитних спілок відбувалося за підтримки української діаспори з Канади та США.

20 грудня 2001 року було прийнято Закон України «Про кредитні спілки», який визначив правовий статус кредитної спілки та модель її роботи. 2002 року було створено Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг — центральний орган виконавчої влади, із спеціальним статусом, що не входить до структури Кабінету Міністрів України. Основним завданням якого є регулювання небанківського фінансового сектору України. З 2012 року називається – Національна комісія, що здійснює регулювання на ринках фінансових послуг України.

Кредитна спілка «Єднання» – була заснована, у квітні 1999р., згідно рішення установчих зборів (Протокол № 1 від 1 квітня 1999 року ). З 2004 року перереєстрована як фінансова установа, згідно вимог чинного законодавства.

Засновники –  фізичні особи, члени громадських організацій Львівщини, серед яких «Просвіта», «Союз Українок» та інші, на кооперативних засадах. Членами кредитної спілки можуть бути особи, які проживають на території Львівської області і досягли вісімнадцятирічного віку.

У грудні 2004 року Кредитна спілка «Єднання» стає однієюю із засновників Львівської асоціації кредитних спілок(ЛАКС)

В жовтні 2005 року кредитна спілка «Єднання» і члени ЛАКС заснували Львівську об’єднану кредитну спілку (ЛОКС). Тепер  Українська об’єднана кредитна спілкуа (УОКС).

З 2006 року кредитна спілка «Єднання» є учасником Програми Енергозбереження для населення Львівщини.

З 2008 року кредитна спілка «Єднання» є членом Всеукраїнської асоціації кредитних спілок (ВАКС). 

 

Співпраця з міжнародними проектами.

Канадська програма зміцнення кредитних спілок в України.

Учасник Проекту USAID Агроінвест.

Учасник проекту АгроЛьвів «Надання послуг з управління двома ланцюгами додаткової вартості сільськогосподарської продукції в Україні».

Наш лозунг « Разом ми сильніші» – відображає провідну ідею про те, що спільно можна знайти рішення проблем. Одні, захищаючи свої заощадження від інфляції, розміщують їх на депозитних вкладах, інші – користуються цими коштами на кредитній основі.